Kategorie

Producenci

  Najczęściej kupowane

  Promocje

  Najnowsze komentarze

  Blog Search

  Naprawa laptopów Szczecin

  Naprawa laptopów Szczecin

  Jeśli już stwierdziłeś , że Twój laptop jest popsuty postaraj się wybrać właściwy serwis.

  Gdzie szukać dobrego serwisu laptopów ;
  - najlepiej zapytać znajomych
  - jeśli jesteś w "obcym" mieście sprawdź w wyszukiwarce Google i Bing
  - czy istnieje dobry i tani serwis ? teoretycznie tak ...

  Czego unikać ;
  - mobilnych punktów serwisowych
  - serwisów bez adresu z ogłoszeń w gazetach
  - zdalnych usług serwisowych przez internet ( jeśli typ uszkodzenia przemawia za koniecznością dostarczenia sprzętu ) - np. po odinstalowaniu sterowników od karty graficznej laptop wyświetla obraz "prawidłowo" - czy coś zostało naprawione czy zamaskowane ?
  -określeń typu "tej usterki nie da się usunąć", "komputer jest nienaprawialny" - zawsze można naprawić, co najwyżej cena może być zbyt wysoka ...

  Kiedy musimy szybko dostarczyć notebooka do serwisu ;
  - jeśli zdarzy nam się nieszczęście i zalejemy go cieczą ( wówczas należy reagować szybciutko ). Od komputera odłączamy natychmiast źródła zasilania czyli zasilacz i baterię ( akumulator ). Większość cieczy powoduje szybką korozję na płycie głównej i nieodwracalne zmiany. Nie należy poprzestać na "suszeniu sprzętu domowymi sposobami". Zawsze należy skonsultować się z serwisem, dostarczyć sprzęt do ekspertyzy. Bywa tak, że ilość płynu jest niewielka i nie przedostanie się ona wgłąb naszego laptopa. Jednak zawsze należy się upewnić. Niekiedy objawy po zalaniu pojawiają się na drugi dzień, po tygodniu lub dłuższym okresie. Jeśli zbagatelizujemy problem, na naprawę może być już za późno. Pamiętajmy o tym, że zazwyczaj uszkodzeniu ulega klawiatura, a w drugiej kolejności płyta główna będąca przeważnie najdroższym elementem naszego notebooka.
  - wybór "super serwisu nie jest wówczas tak ważny", liczy się szybkość działania, z odrobiną rozsądku oczywiście
  - jeśli katastrofa wydarzy się w weekend nie czekajmy do poniedziałku ( szybciutko sprawdźmy w wyszukiwarce Google / Bing , który serwis podejmie się wykonania usługi natychmiast ) - zawsze znajdzie się osoba pod telefonem, jeśli odmówi to może poleci kolegę po fachu który zajmie się naszym problemem.

  Troszkę się rozpisałem ...

  Jak wstępnie zweryfikować serwis ;
  - zapytaj znajomych
  - sprawdź opinie w Google i Bing

  Jeśli już dokonałeś/dokonałaś wyboru zadzwoń do wybranego wcześniej serwisu i zapytaj o ;
  - czas ekspertyzy / wyceny naprawy ( zazwyczaj max. 3 dni )
  - koszt ekspertyzy w razie rezygnacji z naprawy ( uwaga na darmowe ekspertyzy - czy chcieli byście pracować za darmo )
  - czas naprawy od momentu akceptacji wyceny
  - dokumentacja przyjęcia zlecenia ( szczegółowy opis przekazanego sprzętu i jego stanu - np. ilość pamięci RAM, zasilacz, dysk HDD, akumulator-numer seryjny, numer seryjny laptopa, czy jest porysowany itp. ) To wszytko aby komputer wrócił po naprawie w stanie lepszym lub przynajmniej nominalnym.
  - dokumentacja po realizacji ( co zostało wymienione, czy podzespół jest nowy, jaka była przyczyna awarii )
  - gwarancja na wykonaną usługę / wymieniony podzespół ( zazwyczaj 12 - 24 miesięcy ) - nowe podzespoły,  przy używanych od 3 do 6 miesięcy.
  - czy na życzenie otrzymasz gwarancję na piśmie z wyszczególnieniem wymienionych elementów ?
  - paragon fiskalny, rachunek, faktura, umowa kupna-sprzedaży ( cokolwiek ), co jeśli sprzedawca odmówi naprawy gwarancyjnej, a nie posiadamy żadnego dokumentu zakupu, gdzie i z czym się udać ? Porządny i legalny serwis podaje klientowi cenę detaliczną brutto czyli z podatkiem i nie dodaje nic gdy chcemy rachunek lub fakturę.
  - uwaga !!! na wszelkie usługi typu "rebaling", "wymiana kulek", "zakulkowanie", "podgrzewanie gorącym powietrzem / hot-em, w piekarniku, palnikiem, opalarką itp. Uszkodzone układy BGA powinny być wymienione na nowe - żadnych opcji typu gwarancja 1 miesiąc lub do drzwi serwisu. Po takich czynnościach płyta główna może w skrajnym wypadku nadawać się wyłącznie do utylizacji czyli do wymiany na nową.

  Jeśli podczas rozmowy będziesz czuł, że coś jest nie tak , sprawdź inny serwis i porównaj ofertę.
  Jeśli są jeszcze jakieś ważne kwestie to piszcie w komentarzach - zmodyfikuję artykuł w razie potrzeby.

  Samodzielna naprawa ;
  - części z portali aukcyjnych - płyty główne ( często podgrzane układy BGA - płyta wówczas podziała od kilku dni do kliku miesięcy )
  - części z demontażu - tam gdzie nie znamy ich pochodzenia ( z laptopa ze Szwecji ze zbitą matrycą ) - a może uszkodzoną płytą i zbitą matrycą ?!
  - jeśli masz choć odrobinę wątpliwości czy poradzisz sobie z naprawą - porozmawiaj z serwisem, może coś podpowiedzą, poradzą.

  Koniec "straszenia"
  Jest dużo dobrych serwisów w całym kraju. Ceny bywają nieco wyższe ale mamy pewność, że sprzęt po naprawie będzie działał długo i prawidłowo. Jeśli nawet zdarzy się usterka reklamacyjna zostanie ona szybko i bezpłatnie usunięta. Zawsze otrzymamy dokument zakupu, który jest zazwyczaj podstawą do reklamacji. Wymienione elementy będą oryginalne, a jeśli zostaną zastosowane zamienniki zostaniemy poinformowani o tym fakcie. Nie utracimy cennych danych z dysku twardego. Chętnie polecimy serwis znajomym, napiszemy pozytywną opinię w internecie.

  Tagi serwis szukam

  Powiązane posty:

  Odpowiedz

  * Imię:
  * E-mail: Nie będzie publikowany
     Strona www Adres strony zhttp://)
  * Komentarz